K založení Arény došlo v polovině osmdesátých let. Na rozdíl od tehdejších heavy metalových kapel se Aréna prosadila vlastním, melodickým rockem založeným na propracovaných vokálech.

Aréna si mezi příznivci brzy vybudovala pevnou pozici popularity. Aktivně účinkovala v klubových pořadech, festivalech i na klasických tanečních akcích. Z festivalů byla pro Arénu nejúspěšnější „Děčínská kotva“ v roce 1990. Skladbou „Mít a nemít“ obsadila první místo v konkurenci tehdejších předních profesionálních zpěváků a skupin.

Aréna brzy prosadila svůj repertoár u tehdejších dvou nahrávacích společností a v rozhlasovém vysílání. V krátké době nahrává řadu singlů se skladbami např. „Hrdina z knížky“, „Vášeň nákupní“, „Bloudíš mi pamětí“, „Zmámená“ aj. Ze strany Supraphonu přichází nabídka vytvořit společné album se skupinou „Natural“. V Čs. televizi Aréna natočila několik úspěšných klipů pro pořady Hitšaráda a Triangel.

V současné době repertoár Arény zahrnuje nejúspěšnější původní skladby Arény z 80. let a je doplněn o některé nové původní skladby od autorů Zdeňka Nedvěda, Zdeňka Bartáka a Charlieho Blažka. Repertoár Arény obsahuje též skladby klasického i současného rocku od světových interpretů (Hollies, Moody Blues, Sweet, U.D.O., Lita Ford aj.). Skupina koncertuje na městských slavnostech a oslavách, v klubech a kulturních zařízeních.

Současná sestava Arény :

Jana Feriová alias Karya - zpěv

Jiří Nepomucký - kytara

Zdeněk Štencl - kapelník, basová kytara, zpěv

Martin Lejsek - klávesové nástroje, zpěv

Martin Jirsa - bicí nástroje, zpěv (alternace Jiří Jirsa)

Pro pořadatele akcí hraje Aréna jako součást programu spolu s jinými pořadatelem zajištěnými soubory, orchestry a sólisty na koncertech, festivalech nebo jiných společenských akcích. Aréna může své vystoupení ozvučit vlastní špičkovou zvukovou aparaturou od firmy BOSE a JBL, nebo může použít zpěvovou aparaturu se zvukařem, zajištěnou pořadatelem akce. Nástrojovou aparaturu si Aréna vždy přiveze sama.

Kontakt na Arénu :

Ivan Mejsnar, Krumlovská 4, 140 00 Praha 4

Tel. 603 801 127

mailto : ivan.mejsnar@centrum.cz


Martin Lejsek

Tel. 608 573 505

mailto : fisch6361@gmail.com

www.bandzone.cz/arena1988